Anasayfa Köşe Yazarlarımız BASKILAR ADALET ARAYIŞIMIZA ENGEL OLAMAZ!

BASKILAR ADALET ARAYIŞIMIZA ENGEL OLAMAZ!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, kendimi yazmaktan pek hoşlanmam lakin emsal teşkil edebileceği için yazmak zorundayım.

Bugün savcılık makamının daveti üzerine jandarma eşliğinde Silivri adliyesinde oldum. Savcılık makamı, hakkımda kaymakamlığın şikayeti olduğunu ve suçlamaları anlattı, suçluma şu “bir siyasi partiyi aşağılamak, ve bir siyasi parti mensuplarına hakaret” etmek maksadıyla, “ak itleşmeyin bir kadın hem baş örtüsü bağlayıp hem mini etek giymez” demişim.

(bu şikayeti akp li bir üye yapmış olsaydı, belki hak verebilirdim)

Evet bu sözleri söyledim ve sonuna kadar arkasındayım.

Olay şöyle gelişti, sosyal medya hesaplarında baş örtülü kadınları mini etekli gösteren paylaşımlar görmeye başladım. bu paylaşımları ağırlıklı olarak sol görüşlü arkadaşlar paylaştığını görünce, Ergenekon ve balyoz döneminde yapılan sahte paylaşımlar aklıma geldi, ağırlıklı olarak o paylaşımı yapan akit ve zaman tarzı gazetelerdi. Dolayısıyla AK it leşmeyin iftira atmayın, başörtülü kadınları aşağılamak için bu tarz fotoşhoplu resim paylaşımlara tepki olarak yazdığım yazılar.

Beni tanıyan her adalet ve kalkınma partili bilir ki, ben hiçbir yazımda ak parti sözünü kullanmam kısaltma olarak ise “akp” derim. Bu yüzden bu sözlerimi hiçbir akpli üzerine alınıp bize hakaret etti demez. Ama sayın kaymakam akp li olmadığı için beni bu kadar yakından tanımaz, bu suçlamayı yapabilir.

Hayatı boyunca ak parti dememiş yada yazmamış birine ak it yazdı diye, bir siyasi parti mensuplarına hakaret kastıyla söylemiş olabilirsin demek bilinç altı göstergesi olabilir ama suçlama dayanağı olmamalı.

Şimdi ben haftanın 3 günü yurt dışına çıkan biri olarak hayatım altüst oldu!

Karakol kapısını bilmeyen ben haftada bir imzaya gideceğim, hakkımda uygulanan karar şimdilik bunlar!

Ben zaten her hafta ifadeye gidiyordum ki, hayatımda olağan dışında bir şey olmayacak yani!

Yalnız bu tedbir kararı bana uzun yıllar öncesini hatırlattı, Kemal Alemdaroğlu döneminde baş örtüsü takan kızlara yapılanlar için istiklal caddesinde gaz yemiştim. Yine bir baş örtüsü olayı yine bedel ödeyen benim.

Allahtan tekerrür deyip ceza vermediler ama süreç devam ediyor savcılık makamı iddianame hazırlayacak hakkımda.

Evet sevgili okurlar, bugünü böyle geçirdim…

Yazmaya ve olayları yorumlamaya devam edeceğim, hiçbir baskı beni toplumsal gerçekleri yazmaktan geri durduramayacaktır…

You may also like