Anasayfa Asayiş Başkan Sosyalist mi oluyor!

Başkan Sosyalist mi oluyor!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Komünist veya sosyalist yönetimin temel anlayışı her şeyin devletleştirilmesidir.

Ülkücü birinin bu anlayışa sahip çıkması pek alışılagelmiş şey değildir.

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu Belediye elindeki işletmeyi özelleştirmeye kalkmış olsa kendisini “tefe koyup ihanetle şuçlar” kendisine sonsuz destek verenler.

Komünist anlayış ve bakış açısı bunu gerektirir.

Silivri Belediye Başkanı komünist anlayışa uygun olarak her şeyi kendi tekeline almak istiyor, bunu yaparken kendince haklı gerekçeler üretse de Ülkücü ve AKP cenahı bu durumu pek kabullenemiyor.

Sayın Başkanın elinden gelse ve hukuki altyapı olsa, sahildeki bütün işletmeleri Belediye tekeline alır, bundan zerre şüphem yok.

Şahsi görüşüm bu tür hamleler hoşuma gitmiyor da değil, benim bu kamulaştırmalarda tek destek olmayacağım konu ise Silivrispor’a ait olan yerlerin alınması, yoksa kamulaştırma anlamında Volkan Yılmaz benim yıllardır aklımdan geçenleri yapıyor.
Devlet yada Belediyelerin her türlü ticaret ve ekonomiye hakimiyeti benim anlayışıma çok uygun. Bu kaynakların devletin eline geçmesi demek, adaletli bir yönetimle, gelirlerin Devlete geçmesi vatandaşlara refah olarak döneceği bilincini taşıyorum.

Özü itibarıyla Volkan Yılmaz daha çok benim ideolojik görüşümü yansıtıyor.

Yanlış bulduğum uygulamaları elbette var, bunları periyodik olarak kamuoyu gündemine taşıyorum ama “yiğidi öldürsem de hakkını yemem”.

Tarım politikalarını sahiplenmiş olmasını kıskanarak takip ediyorum, gıda bankası üzerinden yaptığı yardımları gıptayla izliyorum, Engelli ve Yaşlı Koordinasyon Merkezi üzerinden verdiği destekler için dua ediyorum.

Diğer yandan kendi partililerine dahi iltimas geçmemek üzere konumlanmış olması bir duruşu olduğunu gösteriyor.

En önemli hatası ise Danışman veya danıştıklarını yanlış kişilerden seçmiş olması, Sayın Başkan doğal olarak Silivri dinamiklerini bilmiyor, kendine seçtiği danışmanlar ise Volkan Yılmaz kadar bile bilmiyor, böyle olunca da ortaya bir çok sorun çıkıyor.

Silivri çarşı merkezinin çok dışında artık, çarşı merkezinden Silivri gibi bir kent artık yönetilemez, öncelikle bunun görülmesi gerekiyor…

You may also like

1 yorum

Güven Bosuguy 28 Nisan 2020 - 15:48

Yazınızı beğendim saskinliginız da normal.Ankara nasıl birilerini şaşırtıyorsa
Silivri ‘de şaşırtmaya devam edecek. Bizim için herşey normal 5Bin yıllık Türk Töresi açların doyurulması çıplakların giydirilmesini ve herkesin kendinden kabul edilmesi düsturudur. Yani KÖK AYNI KÖK Teşekkürler.

Comments are closed.