Anasayfa Asayiş Başkan iflas etti!

Başkan iflas etti!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, yeni her ne kadar herkesin arzu ettiği bir şey olsa da, her yeni her zaman iyi olmuyor kendi içinde sorunlar doğurabiliyor, hangi birimizin başına gelmedi ki, yeni ayakkabı alıp ayağımıza vurması.
“Başkanlık sistemi” dediler, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi” dediler, oysa olayın aslı 80 yıllık denenmiş sistemi değiştirip adına yeni denilen bu ucube sistemi getirdiler.
Eski ama demokrasinin özü olan parlementer sistem de bir çırpıda bütün bakanların adını sayardık, çünkü o bakan doğru işler yapmazsa hesabı direk halk tarafından soruluyordu, oysa şimdi öyle bişey yok, Bakan sadece Başkan efendiye hesap veriyor, bırakın millete hesap vermeyi Milletin Vekiline bile hesap vermiyor. Milletin Vekili Bakandan randevu almak için bile bin takla atmak zorunda.
Bakanların hiçbir siyasi sorumluluğu yok.
Hepsi kendi alanlarında başarılı olmuş is insanları işleri güçleri yerinde.
Hatta bir çoğu Bakan olmak gibi derdi yok, Eğitim Bakanı özel okul patronu
Turizm Bakanı otelci
Tarım Bakanı tarım ürünleri ithalatçısı
Sağlık Bakanı en büyük özel hastaneler zinciri sahibi
Şimdi bu adamlar neden milleti yada Vekillerini önemseyip dikkate alsınlar.
Parası olan Vatandaş zaten bunların müşterisi, parası olmayan zaten Suriye li kadar makbul değil.
Sevgili okurlarım, bu sistemin yürümeyeceğini en başta Baskan Efendi anladı lakin tükürdüğünü yalamak istemiyor.
Mevcut Başkanlık sisteminde bir daha seçilme şansı olmadığını anladı, şu anda yapmak istediği tek şey var oda bir yolunu bulup bu ucube sistemden kurtulmak.
%35 lerle ikdidar olan Başkan beğ 50+1 alamaz ise bitecek.
Şu anda benim gördüğüm tek seçenek var oda Sayın Devlet Bahçeli, Bahar sonu Yaz başı Sayın Devlet Bahçeli “bu sistem yürümüyor ya parlementer sisteme döneriz yada biz yokuz” diyecek, Başkan bey’in tek umudu bu.
Sayın Bahçeli bunu yapar mı? Evet yapar çünkü geçmişte yapmışlığı var.
Bu öngörünün, ki artık öngörü olmaktan çıktı, cok parçalı bir meclis umudu veya maksimum 3 parti meclise girecek akp %30 oyla tekrar Ülkeyi yönetecek tek umut bu kaldı.
Dış Politika dalgalanmalarını da bu mihvalde degerlendirmek gerekiyor, yaz boyu s 400 güzellemeleri yaparken, bugün yeniden patriot füzeleri konuşulmaya başlandı. Avrasyacı dış politika başlamadan iflas etmiştir, yönümüz yeniden batıya dönecektir, başka da kurtuluş gözükmüyor.
Ekonomik kalkınma hamlesi Batı olmadan imkansız, Rusya, Iran ve Türki Cumhuriyetleri kendi halkını doyurmaktan aciz, bu Ülkelerin vatandaşları karnını doyurmak için bizim Ülkemize geliyor hatta bir çoğu vücudunu pazarlayarak oradaki ailesinin geçimini sağlıyor, şimdi bu Ülkelerle ekonomik işbirliği yapacağız ve kalkınacağız, bunun mümkün olmadığı göründü.
Son tahlilde Başkanlık sistemi çöp oldu, ekonomik program iflâs etti, dış Politika bir yıl bile tutarlı değil.
Sistem topyekûn iflas etti.

You may also like