Anasayfa Silivri Özel Balcıoğlu röportajını okudum, sorularım var!

Balcıoğlu röportajını okudum, sorularım var!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Silivri de yerel bir gazetede Bora Balcıoğlu’nun verdiği  röportajı  okudum, röportaj  yapan gazeteci soruları  çanak  soru olarak seçtiğini  görüyorum, gazeteci cevabını  bilmediği  soruyu sorandır, çanak soru akıllara  çıkar  ilişkisini  getirir.

Şimdi  sorulması  gereken soruları  sorma hakkımızı  kullanalım, Sayın  Balcıoğlu’na sorduğum  sorulara cevap verecek samimiyeti görememe rağmen  halk adına  bu soruları  sormaya devam edeceğim, cevap verip vermesi halkla onun arasında, Cumhuriyet Halk Partisi 3 kelimedir tam ortasında ise Halk vardır, halkçı  olduğunu iddia eden Balcıoğlu halkı  dikkate almıyorsa  bu halkla onun sorunu benim degil.

Şimdi  sorularımıza  geçelim.

“2009 da Aday  oldum seçildim” diyorsunuz, kimin desteğiyle  Aday oldunuz? Her 25 yaşında  olan aday olup secilebilir mi? Hangi vasfinizla aday oldunuz bunuda  açıklamamışsınız.

Başkan  beyle konuşmanızın  etkisi olmayacağını  beyan ediyorsunuz, istifa kararından  bir gün  önce  başkan  beye kesinlikle aday olmadığınızı  söyleyerek  yalan mi söylediniz? Yine konuşamadiginiz biriyle 10 yil nasıl  çalıştınız? Aday adaylığı  sürecine  kadar başkanın  her dediğine  evet diyerek mi görevde kalabildiniz?

Değişim  isteğinden bahsediyorsunuz, bu değişim  isteyenler arasında  iyi partili Musavvat Dervişoğlu ve MHP li Olcay Kılavuz da varmı?

“Ankara ziyaretlerimde tek başına gittim” diyerek şeffaf  olmadığınızı  belirtiyorsunuz, Ankara ziyaretlerini tek yapmanızın sebebi bu görüşmeler  olabilir mi?

Silivri’nin sorunlarından bahsediyorsunuz ve bu sorunları  Devletin yetkilileriyle  iyi ilişkiler  kurup çözeceğinizi belirtiyorsunuz, Devletten kast ettiğiniz  Hükümet mi? Devlet le Hükümeti  ayırt  edemeyip Baskan olacağım  demek tezat degil mi?  Madem bu iyi ilişkileri  kurabilecek yeteneginiz varsa neden Baskan yardımcılığı döneminde  bu ilişkileri  kurup daha başarılı  gözükmediniz, planlarınız  arasında  içinde  bulunduğunuz  ekibin başarısızlığı  olabilir mi?

“Uysal göründüm, aslında öyle  değilim  derken bir çeşit  takiyye yapmış  olmuyormusunuz?

“Ben halk tarafindan seviliyorum” diyorsunuz, bu sevgiyi Başkanlık  yapmak için  yeterli gördüğünüz anlaşılıyor, Silivri de yasayan Sevgili kardeşim  Yunus Topal halk tarafindan seviliyor, bu onu Meclis üyesi yada Baskan yardımcısı yapmanız  için  yeterli mi?

Siyasetten kopmayacağınızı belirtiyorsunuz, bu kopmama seçeneklerinde  başka  siyasi partilerde varmı?

Evet Sayın  Balcıoğlu, bu sorulara muhtemelen yine cevap veremeyeceksiniz, aslında  veremeyeceğinizi zaten biliyorum ama görevim  bu soruları  sormak ve ben görevimi  yapmaya devam edeceğim…

You may also like