Anasayfa Köşe Yazarlarımız Bağımlılar kıydı, kanun koyucu izledi!

Bağımlılar kıydı, kanun koyucu izledi!

kadirkoc

Sevgili okurlarım, dün  gece genç  bir esnaf bağımlılar tarafından öldürüldü. Candemir Cakmak gece 12 sularında işlerini  bitirip dükkanını kapatıyordu, Silivri çarşı  meydanını mesken tutan bağımlılar tarafından  bıçaklayarak öldürüldü.

Bağımlılığa  karşı  elinden geleni yapan birisi olarak üzüntülüyüm, bu cinayet göz  göre  geldi, defalarca  uyarılar yapmamıza rağmen  kanunların yetersizliğinden dolayı önlem alınamadı, kolluk kuvvetleri bağımlığı yakalıyor, “iciciyim’ diyen bağımlı anında  serbest bırakılmak  zorunda kalınıyor.

Biz muhaliflere karşı  son derece sert olan kanun koyucu, bağımlılara  karşı görmezden  geliyor, bağımlılar, içiciler cezaevine koyulmadik ça bu sorun çözülmeyecek, bu sorun toplumun en önemli  sorunlarından  bir tanesi, şahsi  olarak kendi güvenliğimizi kendimiz saglamak durumundayım, bu olaylara parmak basan bir yazar olarak aldığım  riskin farkındayım, kolluk kuvvetlerinin dahi yanaşmaya  korktuğu  kişiler  olan bağımlılar her an her seyi yapacak psikolojide.

Çok  acil kanunda düzenleme  yapılıp  bu insanlar cazeevi koşullarında islah edilmeli, bu insanları  kader mahkumu deyip tahliye etmeye  çalışan  Sayın  Bahçeli  kararını  tekrar gözden  geçirmeli…

Kanunlar yetersiz, kanunlar yetersiz, kanunlar yetersiz…

You may also like