Anasayfa Asayiş Babanızın malını vermiyorsunuz

Babanızın malını vermiyorsunuz

kadirkoc

Sevgili okurları, Silivri Belediye Volkan Yılmaz bir yıl önce seçildi, “kimseyi öteki yapmayacağım”” diyerek seçildi, aynı sözleri söylemeye de devam ediyor, bu söylem sadece sözde özde ise çok farklı.

Gazeteci Erhan Kızılyar geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı, birebir yazdıkları şöyle “Silivri’de bir yıl geçti. Şu belediyeden de bir kişi bizi bir programa davet etse, bir etkinliğe davet etse.. bu kadar mı insana düşmanlık olur. bu kadar mı insan görmezden gelinir. Silivri’deki belediyeye bakın.. Sanki biz Silivri’de yokuz.. Böyle bir vatandaş, böyle bir gazete, böyle bir gazeteci yok.. Bu nasıl bir kamu yönetimidir. Bu nasıl bir kamusal kurum yönetimi anlayışıdır.Bu nasıl ötekileştirmedir. Bu nasıl dışlamadır. Bir yıldır seyrediyoruz.. Volkan Başkan çıkıp, ‘Herkese eşit davranıyoruz. Kimseyi ötekileştirmiyoruz..Vb vb. bir sürü söz.. İbb’de konuşunca mangal da kül bırakırmıyor. ” Söylermisiniz. Benim Silivri’de öteki gazetelerden, ya da gazetecilerden neyim eksik Sayın Volkan Yılmaz. Bir de CHP’li belediyelere laf edip durursunuz..”

Erhan Kızılyar sıradan bir gazeteci değil, severiz yada sevmeyiz ama Erhan Kızılyar gazetecilik okulu hatta yüksek lisans yapmış bir gazeteci, bu arkadaşımız aynı zamanda Silivri de yerleşik yani bölgemizde işini yapıyor, Silivri Belediyesi yerel basına reklam veriyor, örneğin geçmiş dönemde Ermiş’ler ve Cem Güner dahil Silivri Belediyesinden reklam alıyordular, bu bu bahsettiğim isimler, sabah akşam Özcan Işıklar’a iftira ve karalama yapmalarına rağmen Işıklar bunlara reklam vermeye devam etti. Geçtiğimiz yıl 10 ocak çalışan gazeteciler günü etkinliğinin ana sponsoru Özcan Işıklar ve Silivri Belediyesiydi. (ben katılmadım)

Bugün geldiğimiz noktada Silivri Belediye Başkanı “ötekileştirmeyeceğim” dese de Erhan Kızılyar, Halil Erem Yerli gazetecilere reklam vermiyor, oysa bu isimler Silivrili, bunlara vermezken, Beylikdüzü’nden yayın yapan Damga isimli gazeteye veriyor, ofisi olmayan, hatta vergi dahi vermeyen isimlere veriyor.

Gazetecilik se Erhan Kızılyar’ın eline su dökebilecek gazeteci Silivri de doğmadı bile.

Bu arada şunuda belirteyim, şahsi olarak Silivri Belediyesinden reklam beklentim asla olamaz, geçmiş dönem olmadığı gibi bugünde olamaz, Sayın Belediye Başkanı şahsıma reklam teklif etti, asla kabul etmeyeceğimi bizzat yüzüne söyledim.

Takdir kamuoyunun, bu konuya yarın devam edeceğim…

You may also like