Anasayfa Asayiş At yarışına var Silivrispor’a yok

At yarışına var Silivrispor’a yok

kadirkoc

Sevgili okurlarım, bu yıl Veliefendi hipodrumunda Silivri Belediyesinin sponsor olduğu üçüncüsü düzenlenen Silivri Belediyesi Yarışı düzenlendi, yarışı eleminatör adlı at kazandı.

Herkes bilir ki adına yarış düzenlenen kişi veya kurumlar aynı zamanda o yarışın sponsorluğunu da yapar, istisnai durum CB koşusu, Atatürk Koşusu gibi tanınmış kişi ve kurumlar için düzenlenen koşulardır.

Şimdi size Silivri Belediyesi Koşusunun ikramiye oranlarını paylaşıyorum.

Ikramiye:

1.)
126.000 t
2.)
50.400 t
3.)
25.200 t
4.)
12.600 t
5.)
6.300 t

Yetistirici Primi:

1.)
28.980 t
2.)
11.592 t
3.)
5.796 t
4.)
2.898 t
5.)
1.449 t

At Sahibi Primi:

1.)
18.900 t
2.)
7.560 t
3.)
3.780 t
4.)
1.890
5.)
945 t

Toplamda 325 Bin TL ikramiye dağıtılmış, bu rakam Belediye kasasından mı çıktı, yoksa yine hayırsever bir İş İnsanı bu yarışıdamı sponsor oldu, direk yada dolaylı olarak bu parayı bizim Başkan ödedi.

At Yarışı deyince aklımıza spor mu gelir, yoksa kumar mı, TJK yasal kumar oynatan bir kurum, dolayısıyla Silivri Belediyesi resmi olarak kumara alet edilmiştir, kumarın yasalı yada yasal olmayanı olmaz, kumar kumardır.

Kumar oynamak kötüdür, oynatmak ve vesile olmak ise haramdır, oynayandan oynatan daha ağır sorumluluğu vardır.

Buna  yıldır neden sponsor olunuyor, At Yarışı Bültenleri Türkiye’nin tamamında en az 3 Milyon kişiye ulaşıyor, Sayın Başkan gelir gelmez kendisine genel siyaseti hedef koyduğu apaçık ortada, Silivri Belediyesi hedefe giden yolda küçük bir basamak, şu ana kadar kaç belediye bu yarışlara sponsor oldu inceleyin, bir elin parmağı kadar yok.

Olmayan bir kumar olayından, iftira atarak, çamur atarak siyaset yapanlar, kumara bizzat vesile oluyor ve kamu parasıyla, işin ilginç yanı kimse bu durumu görmüyor.

Önceki dönem ki Başkana kumar oynuyor diyerek iftira atanlar, kumar oynatana ses çıkarmayarak amaçlarını ortaya koyuyor.

Gelelim işin Silivrispor Boyutuna; Bir şekilde at yarışına 325 Bin Türkiş Lira verenler bu sezon için Silivrispor’a sadece 11 Bin Türkiş Lira yemek fişi veriyor, ki Silivrispor’dan alınan Otogar ve Otopark gelirleri olmasına rağmen verilmiyor.

Ne güzel Alamanya değil mi.

Silivrispor Camiası seçim dönemlerinde yine kandırılacak mı, yada kanacakmısınız Silivrisporlular?

Ey Muhalefet Partileri 3 yıldır düzenlenen bu at yarışı, daha doğrusu kumara alet olmayı ne zaman gündeminize alacaksınız?

Not: Ali Koç adlı çocuğun ölümüyle ilgili halen bir tutuklama söz konusu değil, olay dayısının üzerine yıkılarak kapatılmak isteniyor, bu olayın peşini bırakmayacağım…

You may also like