Sevgili okurlarım, bazen aklınıza bir kelime gelir ve bu kelime size bir kişiyi anımsatır, yazı başlığını “Asalak” seçmem böyle oldu.

Silivri de yaşayan hayatında bir gün bile alın teri dökmemiş bir vatandaş var.

Bu kişi kendisine 20 Yıldan fazla “Gazeteci” etiketini yapıştırmış.

Kısa bir “Asalak” tanımı yapalım önce

Asalak bir canlı bünyeye girer, o bünyeden beslenerek hayatını idame ettirir, girdiği bünye ise her geçen gün zayıflar ve sonunda asalağın girdiği bünye ölür, asalak yeni bir bünye bulursa yaşamaya devam eder.

Silivri de yaşayan “Asalak” ta böyle, her dönem girecek olduğu bir bünye buluyor, bir bünyeyi bitirdiğinde yeni bünye bunu hemen içine alıyor.

Yıllardır bu “Asalak” böyle yaşamış.

Bugün ise bu asalağı yaşatan bu günün iktidarı, dünün iktidarlarını içeriden yiyerek bitiren bu “ASALAK” bu günün iktidarını içeriden yemeye devam ediyor.

Bunu yaparken de geleceğin iktidar olması muhtemel güçlerinin içine girmeye hazırlık yapıyor.

Aslında bu asalağa çok da kızmamak gerek, tanımına uygun olarak asalaklık yapıyor.

Bu asalağı halen bünyesinde barındıranlara kızmak gerekiyor.

Sen onu bünyende barındırmazsan zaten yok olup gidecek, bu gerçeği bilmeyen kişiler bizi yönetiyor ben onlara kızıyorum.

Bu asalağın yaşayıp ta zarar vermediği bir bünye yok, hepsi zarar görmüştür, bugün yaşatanlar da zarar görecektir.

Benim tavsiyem “Antibiyotik” alınması.

Siyaseten “antibiyotik” ise görmezden gelmektir, görmezden gelin ve bu asalağın yaşamasına daha fazla izin vermeyin, benim diyeceklerim bu kadar.

NOT: Bu bir Doktor tavsiyesidir.

İkinci Not: Asalak boşuna nasıl şikayet ederim diye düşünme etsen de birşey çıkmaz, “Asalak” kelimesini üzerine alındığınla kalırsın canım benim.

Huryol Haber