Anasayfa Köşe Yazarlarımız Artık birlik zamanı

Artık birlik zamanı

kadirkoc

Sevgili okurlarım, CHP parti içi çekişmelere son vermeli, genel merkez düzeyinde olan tartışmalar son buldu, yerel tartışmalar halen devam ediyor.
.
Silivri ölçeğinde düşünürsek, kendini CHP li sayan troller, gerçek CHP lilerin önüne geçmiş vaziyette, bunlara karşı uyanık olmalı.
.
Silivri kendine has özellikleri olan bir yer, yerel adaylar belirlenirken bir cok veri değerlendirilmeli, kaybedilen sadece bir seçim olmayacaktır, kazanılmış kaleyi kaybetmek onuru kaybetmekle eşdeğerdir.
.
Kendi içimizde olan tartışmalar solun geleneksel sorunu, yaptığımız tartışmalar seçim kaybettirmemeli, yerel seçimde olası bir kayıpta sadece adayımız değil, top yekûn kaybedeceğiz, aday ister ön seçim ister genel merkez tarafından belirlensin, adayın etrafında kenetlenmeliyiz. Kişiler değil, parti önemlidir, kazanmalıyız, kazanmak içinde herkes elini taşın altına koymalı.
.
Büyükşehir Silivri’yi nadasa bırakılmış tarla haline getirdi, üretmek isteyen belediyemize, hakettigimizin cok altında ayni yardımlar yaparak iş yapmasının önüne geçti. Hakkımız olan nakit destekler türlü bahanelerle başka ilçelere akıtıldı. Ayni yardımlarla yapılan işler eksik bırakılarak Silivri cezalandırılıyor, parti içi mücadele bu yapılanları görmezden gelmemize sebep olmamalı.
.
Akp faşizmine karşı yerelde güçlenmeliyiz, küçük hesaplar yaparak büyük oyuna engel olamayız, şahsi hesaplar bizleri yuceltmeyecektir, bizi yüceltip iktidara taşıyacak olan yerelde ki başarımız olacaktır, yerelde başarılı olmak icin ise seçimi kazanmalıyız.
.
Aday Adaylarımız çok yakında ortaya çıkmaya başlayacaktır, Aday Adaylığı sürecinde herkes kişileri değil, projelerini ortaya koymalı, Adaylığı kesinlesin kişinin etrafında kayıtsız şartsız toplanmalıyız. Eksiklikler olacaktır, eksiler uzerinden degil, artılarımız üzerinden propaganda yapıp kazanmaya odaklanmalıyız.
.
CHP bu ülkenin temel taşıdır, bizlerde bu temel taşını sabitleyen kum, çimento ve suyuz. Her birimiz bir kum tanesiyiz, birimiz eksik olursak, temel taşının dengesi bozulacaktır, minareleri süngü yapanlara karşı altı okumuz la mucadele veriyoruz, yay gibi gerilip ok gibi fırlamak için vakit dar, birlik bizi hedefe ulaştıracaktır.
.

You may also like