Anasayfa GÜNDEM Angarya lig, angarya futbol

Angarya lig, angarya futbol

kadirkoc

Sevgili okurlarım, Futbol federasyonuna sormak istiyorum, 3. Lig neden oynanıyor, seyirci yok, doğru dürüst yayın yok, bu ligi neden oynatıyorsunuz?

20 metrekare berber dükkanında 3 müşteri alınırken, restoran, kafeler tıklım tıklım doluyken, koskoca stada 20 kişi alıp maç oynatmak ancak bize özgü bir şey olsa gerek.

Maçları izleyemiyoruz, skor odaklı yorumlar yapmak durumundayız, canlı yayınlanan maçları anlıyoruz, bir izleyici kitlesi var ama 3. Lig öyle değil, bu ligde oynayan oyuncular seyirci odaklı top oynuyor, seyirci olmadığı için ruhsuzlar topluluğuna dönüşüyor.

10 Milyon TL lik takım kuran Karaköprü evinde 7 gol yiyor, Düzce evinde beraberliği zor kurtarıyor, Orduspor beraberliğe razı oluyor, sonuç olarak seyircisiz futbolun tadı tuzu olmuyor.

Bu durumdan nasibini fazlasıyla alan bir Silivrispor var, ilk maçta Karaköprü maçından 1 puan alan Silivrispor sonraki iki maçta sıfır çekti, iyi oynadı kötü oynadı diyemiyoruz, düzelir yada düzelmez diyemiyoruz, sonuca bakarak sıfır çekti diyoruz.

Teknik ekip ve yöneticiler maçları çıplak gözle izliyor, onların söylediklerine itimat etmekten başka çaremiz yok.

Bana kalırsa bu lig oynatılmamalı, illa oynatılacaksa stad kapasitelerinin %30 gibi seyirciye açılması gerekiyor, bunun yöntemini bulacak olan Futbol Federasyonudur, bilet ücretleri minumum 50 TL yapılması bir seçenek olabilir, HES kodu olmayan stada alınmayabilir, mutlaka yapılacak bir şeyler bulunabilir ama mevcut durumda bu ligin oynanması angaryadan öteye geçemeyecektir.

You may also like