Anasayfa Köşe Yazarlarımız Ampül’ü Işıklar söndürdü

Ampül’ü Işıklar söndürdü

kadirkoc

Sevgili okurlarım, siyaset zeka işidir, gelecekte gireceğiniz seçimi kazanmak için seçildiğiniz günden itibaren çalışmalısınız, bunu Özcan Işıklar başarmış gözüküyor.
.
Akp yıllardır neden ikdidar da sorusunun cevabını bulup ona göre strateji geliştirirseniz başarı kaçınılmaz oluyor.
.
Akp nasıl başarılı oluyor sorusuna cevap arayalım, her türlü sivil toplum örgütüyle cok yakın bağ kuruyor, toplumda kanaat önderi vasfı taşıyanları bir sekilde kendine yakin tutuyor, her türlü olayı analiz edip kendi lehine çevirecek argümanları devreye sokuyor, cenaze ve düğünlerde mutlaka bir akp li görüyorsunuz, örnekleri çoğaltabiliriz lakin fazla vaktinizi almak istemiyorum.
.
Işıklar ne yapıyor?, sivil toplum örgütleriyle sıkı bag kuruyor, toplumda etkili olan kişileri kendine yakın tutuyor, cenaze ve düğün varsa kendi orada olamasa bile başkan yardımcılarından birini mutlaka oraya yönlendiriyor, çıkarılan polemikler de durumu çok usta manevralarla kendi lehine çeviriyor.
.
Silivri de akp nin aday adayı bolluğu olacak, konuşulan isimlere baktığınız da seçim kazanacak kişi yok gibi, görüntüde çok rakipli olan Işıklar, aslında rakipsizligin keyfini sürüyor, gerek parti içi gerekse rakip partiler seçim kazanacak aday bulamıyorlar, Erdoğan Türkiye de ne yapıyorsa Işıklar Silivri’de aynı şeyi yapıyor, başarı kendiliğinden gelmez, başarı için plan program yapmak ve bu plan program dahilinde çalışmakla geliyor.
.
Hizmet anlamında daha fazlası yapilabilirmiy di elbette yapilabilirdi lakin TÜRAM gibi Türkiye de tek olan bir projeyi hayata gecirebilmek tek başına başarı hikâyesidir.
.
Yerel seçimlerde parti içinden aday adayları elbette çıkacaktır, çıkmalıdır da, ama ben aday olacağım diyerek partiye zarar verecek davranışlardan kaçınılmalı, Silivri kazanılmış kaledir, kaleyi kazanmak korumaktan daha kolaydır, kale korunması strateji ve zekayla olur. Sırf kalenin komutanı olacağım diyerek, mevcut kale komutanını yok etmeye çalışmak, düşmanın ekmeğine yag sürmektir, kale içeriden fethedilir sözcüğü tam olarak budur.
.

You may also like