Anasayfa Köşe Yazarlarımız Altı boş Başkan başarılı olamaz

Altı boş Başkan başarılı olamaz

kadirkoc

Sevgili okurlarım, biz bu Volkan Yılmaz’ı sevdik, seçimi kaybetse bile alçak gönüllülüğü, mütevaziliği, beyefendigiliyle gönüllerimize taht kurdu, bir tane Belediye Başkanı seçeceğiz, hak eden kazansın.

Cumhur İttifakı Adayı olan Volkan Yılmaz seçilirse ne olur sorusuna cevap aramak istiyorum.

Önce Meclis üyesi adaylarına bakalım, 17. Sıraya kadar MHP li Meclis Üyesi Adayı göremiyorum, Silivri de kontenjan hariç hicbir parti 17 Meclis üyesi çıkaramaz gerçek bu, hal böyle olunca seçilen Volkan Yılmaz akp li, CHP li ve DSP li Meclis Üyeleri ile çalışmak zorunda kalacaktır, bu durum oturduğu koltukta onu sıkıştıracak hatta pişman edecektir.

Sayın Devlet Bahçeli ve Erdoğan’ı iyi tanıyoruz, ne zaman kavga edip, ne zaman barışacakları belli değil, olası MHP ve akp kavgasının bedelini en başta Volkan Yılmaz sonra Silivri ödemek zorunda kalacaktır, bu bedeli Volkan Yılmaz ne kadar göze alır, Silivri ne kadar göze alır 31 Mart itibarıyla görmeye başlayabiliriz.

Her siyasi partiden dostlarım okurlarım var, okurlarım yolumu çevirip sitemlerini bana bildiriyorlar, şu anda hem akp kanadında hemde MHP kanadında çok ciddi rahatsızlıklar var,  akp kanadının rahatsızlığı “neden Belediye Başkan Adayı bizden degil” üzerine kurulu, MHP kanadının ise “neden seçilecek sırada bir tane Meclis üyemiz yok” üzerine.

Bu iki parti yaptığı  ilk yaptığı hamle olan MHP li Baskan hamlesiyle akp lileri küstürdü, ikinci hamlesi olan meclis üyeliği için ise MHP lileri küstürdü, bir CHP li hamle yapacak olsa ancak bu adımları atardı çünkü fazlası gülünç olur diye yapmazdı.

İKI KÜSKÜN BİR DSP EDERMİ?

CHP küskünleri DSP de toplanıyor, bu grup oy potansiyeli olarak seçimin kaderini çok fazla etkileyemez, ama yeni durum farklı akp ve MHP küskünleri çok önemli boyutlara ulaştı, bu küskünleri de DSP kendi tarafına çekebilirse heyecanlı bir seçim bizi bekliyor olabilir.

Seçmen genel olarak DSP nin CHP nin oylarını bölecegini düşünüyor, Silivri ölçeğin de ben bunun böyle olmayacağını düşünüyorum, Silivri de DSP akp nin oylarını bölecek, sandık sonuçlarını gördüğümüzde bunu net bir şekilde göreceğiz.

You may also like