Anasayfa Köşe Yazarlarımız Akp’nin şark kurnazlığı

Akp’nin şark kurnazlığı

kadirkoc

Sevgili okurlarım, akp ve MHP arasında Cumhur ittifakı adında bir ittifak var, yerel seçim sürecinde yasal zemini olmayan bu ittifak kılıfına uydurularak devam ediyor, akp bu ittifak üzerinden İstanbul’un 3 ilçesini MHP ye bıraktı, Maltepe, Beşiktaş ve Silivri bu 3 ilcede akp nin seçim kazanma şansı yok, hal böyle olunca kazanamayacağı 3 İlçe yi MHP ye vermekte beis görmedi.

Silivri örneğinden yola çıkalım ve bir kaç iddialı söz edelim.

CUMHUR ittifakı Adayı Volkan Yılmaz, %4 lük oyunu 51 e çıkarma adına canla başla çalışıyor, her ne kadar kendi bile inanmasa bile verilen görevi yerine getiriyor,bu çabayı ideoloji adına kutlamak gerek.

MHP belki de tarihinde ilk kez, bu kadar Meclis Üyesi Aday Adayı başvurusu almıştır. Partide  ışık gören hikaye yazma derdine düştü,  “Belediye Başkanlığını kazanamasak bile 15 meclis üyeliğinin yarısını bari alalım” diyenler koşa koşa başvuru yapıyor.

Akp nin 10, MHP  3 tane Belediye Başkan Adayı vardı, toplam 13 isim başvuru yaptı, başvuru yapmayan Volkan Yılmaz Aday yapıldı, simdi aynı süreç Meclis üyeliğinde yaşanıyor, herkes aday adayı. Bakın arkadaşlar MHP listesinden belki 1 kişi ancak seçilecek sıraya ancak konulacak, akp meclisi tamamen kendi iç dengeleri üzerine inşa edecek bunun gerekçesi bile hazır, “Meclis üyelerini bizden yapalım ki üyelerimiz MHP li Adaya destek versin, bu yapilan ittifakın bekası içindir”  deyip hiç bir MHP li sıralamaya alınmayacak.

Akp şark kurnazlığı üzerinden bir taşla bir kaç kuş vurma derdinde, Silivri Belediye Meclisine on kişinin üzerinde meclis üyesi sokmuş ve Silivri de kayba uğramamış olacak, Kaybetmesi muhtemel IBB için MHP nin tam desteğini almış olacak, ama MHP li seçmen bu gerçeği göremeyecek tüm hesap bu yönde.

Meclis üyelikleri açıklandığında bu gerçek tüm gerçekliğiyle ortaya çıkacaktır.

Seçim sonrası oy oranları daha net ortaya koyacaktır, IBB için %40 oy çıkarken Silivri Belediye Başkanlığı için %30 bandı geçilemeyince ne derece gerçekçi yorum yaptığım ortaya çıkacaktır. Burada olan Volkan Yılmaz’ın emeklerine olacaktır.

 

You may also like