Anasayfa Köşe Yazarlarımız AKP’NİN EN BÜYÜK DESTEKCİSİ SÖZCÜ GAZETESİDİR!!!

AKP’NİN EN BÜYÜK DESTEKCİSİ SÖZCÜ GAZETESİDİR!!!

kadirkoc
post-seo-grid-01

Eminim bu nereden çıktı diyeceksiniz, ama somut olaylar bize bunu gösteriyor. Herkesin baktığı açıdan olaylara bakıp irdelersem yazmanın anlamı yoktur.

Yukarıdaki başlığı neden attım?

Cumhurbaşkanlığı referandum günü sözcüde bir manşeti hepiniz hatırlarsınız, bu manşeti gören hiçbir akp li bize oy vermezdi, o gün yapabileceği en berbat dezenformasyonu yaparak “oy kullanmaya giderken yanınıza almayı unutmayın” diyerek en az beş puan akp ye oy kazandırdı.

Görünürde muhalif olup, can alıcı noktalarda bir şekilde akp ye destek olan medya kuruluşlarını deşifre etmek gerekiyor. Böyle bir manşet akp nin ekmeğine yağ sürmekten öteye geçmeyeceğini anlamamak için gazeteci, yada düşünür olmaya gerek yok.

Buna bir çok örnek gösterebiliriz.

Sözcü gazetesi bunun son örneğini bugün sergiledi.

Sayın Gürsel TEKİN’in Silivri ziyaretini çoğu haber sitesi haberlerine taşıdı. Ziyaretin amacı tarım topraklarında yapılan rant oyunlarına dikkat çekmek için planlanmıştı.

Bir çok medya kurumu böyle haberleştirdi ziyareti.

Oysa sözcü gazetesi tarım konusuna hiçbir şekilde değinmeden haber yapmış, aynı zamanda bir acemilik örneği sergileyerek deşifre oldu.

Yaptıkları haberde chp ilçe başkanlığında basın toplantısı düzenledi derken, kullandığı fotoğraf kiptaşın 12 katlı binalar yapacağı Ayçiçek tarlası,  bu fotoğrafın bile üzerinde oynama yaparak yanında bulunan chp ilçe başkanı Suna GÖÇENGİL ve belediye başkanı Özcan IŞIKLAR’ı sansürlemiş.

Sadece haber konusu olsaydı yani fotoğraf sansürü uygulanmamış olsaydı durumu kurtarabilirlerdi.

Sözcü gazetesinin köşe yazarları için çok fazla konuşamasam da editör ve sahipleri hakkında akp nin gerçek destekçileri demekten asla imtina etmeyeceğim.

Kiptaş’tan aldıkları reklam parası, akp nin dümen suyuna girmek için yeterli, editöryal kadronun tek amacı var sahibine para kazandırmak. Ertuğrul AKBAY ve Burak AKBAY benim gözümde dünde şaibeliydi, bugünde şaibeli olarak kalacaklar.

Sayın TEKİN’in ziyareti tarım arazilerinin birilerine peşkeş çekilmesine dikkat çekme amacı SÖZCÜ gazetesinin hışmına uğramıştır.

Silivri CHP ilçe örgütünü sözcü gazetesini kınamaya davet ediyorum, bu haber yarın bu şekilde gazeteye girerse Silivri meydanda sözcü gazetesini yakarak protesto edeceğim, düşünen ve üreten chp lileri davet ediyorum…

Gün içerisinde sosyal medya hesabımda saat duyurusu yapacağım…

haberin linki;http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/gursel-tekin-operasyon-talimatlarini-duyduk-bekliyoruz-2133925/

You may also like