Anasayfa GÜNDEM AKP’li Başkandan plaket alan komutan,FETÖ’den gözaltına alındı

AKP’li Başkandan plaket alan komutan,FETÖ’den gözaltına alındı

kadirkoc

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Düzce İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yılmaz Özdemir gözaltına alındı. Kıdemli Albay Yılmaz Özdemir bir gün önce AKP’li Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay tarafından plaketle ödüllendirilmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, FETÖ’nün Jandarma Genel Komutanlığı’ndaki yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında 12’si muvazzaf 16 asker için gözaltı kararı verildiği öğrenilirken, Düzce İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yılmaz Özdemir de gözaltına alınarak Ankara’ya götürüldü.

Yedi albay, dokuz yarbay hakkında gözaltı kararı

AKP’Lİ BAŞKAN  DÜN  PLAKET VERMİŞTİ

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay sosyal sorumluluk projelerine gösterilen ilgi ve başarılar nedeniyle Jandarma Komutanı Albay Yılmaz Özdemir’i ziyaret ederek plaket sunmuştu.

Albay Yılmaz Özdemir konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Teşekkür ediyoruz başkanım. Bu bizim asli görevimiz. Tabi Türkiye’de terör birinci öncelik, ikinci öncelik terörle mücadele kadar uyuşturucu ve bağımlılık yapıcı maddeler ile mücadele bizim için de çok önemli. Biz de bu konuda elimizden gelen gayreti göstereceğimize emin olun ve inanın bizlere. Vatandaşlarımız da bizlere güvensinler, inansınlar” ifadelerini kullanmıştı.

You may also like