Anasayfa Köşe Yazarlarımız AKGÜN’LER İÇİN

AKGÜN’LER İÇİN

kadirkoc

Silivri sporun ikinci ligde tutunamayacağı belli olmaya başladı, hal böyle olunca birileri fazlasıyla memnun oldu…

Bir yarış varsa birileri birinci olur, birileri ise sonuncu, eşyanın tabiatı böyledir.

Ne demiş yüce önder “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.” Bu sözler sadece sporcuyu kapsamıyor, yöneticisinden taraftarına herkesi bağlayan sözlerdir.

Sayın Akgün DURU zor dönemde kulübün başına geldi, takım ikinci lige çıkmış, bütçe olarak 4 misli hale geldi, bunun yanında kulübün borç yapısı ve Silivri halkının yeterli desteği vermemesi, tesisler yetersiz olunca ortaya bu sonucun çıkması çok normal.

Ortalama 1.000 kişiye top oynayan ve bunun yaklaşık 400 ü ücretsiz giriyor, sonra “en büyük Silivrispor taraftarı biziz.”

Tesisler prefabrik, saha desen başka bir dert, ama takım ikinci ligde, baştan belliydi tutanamayacağımız aslında.

Geçtiğimiz yıl daha ilk yarıda bu takım ikinci lige çıkmamalı demiştim, bu sözleri söylerken yukarıdaki tesis, taraftar, ekonomik durumu baz almıştım. Ben demiştim demeyi böyle bir durumda pek şık bulmam… ama gerçeklerimiz bunlar…

Sayın Akgün DURU iyi niyetle elini taşın altına koydu, işinden, ailesinden, ayırdığı zamanı Silivri için harcadı. Ekonomik olarak ciddi meblağlar ortaya koydu, buna rağmen takım başarılı olamadı.

Sayın Başkan “veda zamanı” dedi sonuçta, saygıyla karşılamak gerek.

Geçmişte yakından tanımadığım bir insan olan sayın başkanı bu süreçte tanıdım, şimdi sayın başkana şunu söylüyorum;

“Başkanım siz bu süreçten eminim çok güzel dersler çıkardınız, sıkıştığında ilk kapısı siz olanlar, menfaat çatışmasında ilk sizi sattı, hastanede çocuğu kalan kapınıza geldi, boş dönmedi, mahpusta kocası olan ilk size geldi, siz bu istekleri insani olarak sınırsız yerine getirdiniz ve bu süreçte bunun karşılığını ihanet olarak aldınız.

Aslında karlı çıkan siz oldunuz, belki yoruldunuz, belki çok üzüldünüz ama artık gerektiğinde üzmeniz gerektiğini de yine siz öğrendiniz.”

Yazımın başlığına dönmek gerekirse, akgünler görmek için yapılması gerekenler belli, Silivri tesisleşme hamlesi yapmalı, bugünden tezi yok 3.lig için yepyeni bir kadro kurulmalı, u 19 takımından birkaç takviye ve Silivri’yi tanıyan bir hoca önümüzdeki süreç için çok daha yararlı olacaktır…

Mevcut hocamızla anlaşma şartları nelerdir bilmiyorum ama şartlar uygunsa bugünden hocayla yollar ayrılmalı, 3 lig için yeni hocamız takımın başına geçmeli… Tekrar olacak olsa bile benim önerim Sertan Güriz hoca 3 lig için fazlasıyla yeterlidir… Kendisi kabul eder yada etmez, kabul ederse en az bizler kadar Silivri sevdası olan Sertan hoca bugünden tezi yok göreve getirilmeli…

Yine bir diğer konu önümüzdeki ilk kurultayda kulüp şirketleşmeli, böylelikle kulübü daha profesyonel kadroların yönetmesi sağlanmalı…

You may also like