Anasayfa GÜNDEM AK PARTİ SEÇMENİNE SAHİP ÇIKIYOR

AK PARTİ SEÇMENİNE SAHİP ÇIKIYOR

kadirkoc

Seçmen “bizi yıllardır yalnız bıraktınız şimdi bize hangi Sevgili okurlarım, siyaset bazen sizi istemediğiniz birlikteliklere itebilir, Ak Parti bunun sancısını her dönem yaşadı yaşamaya devam ediyor.

Kurulduğu günden bu yana gerek resmi, gerekse gayri resmi ittifaklarla Ak Parti her seçimi kazandı, bunda stratejik ittifakların payı büyük.

AK Parti’nin yaptığı İttifaklar yerel siyaset yapanları zorladı, zorlamaya devam ediyor.

Genel merkezin belirlediği politikaya uygun davranmak zorunda kalan yerel siyasiler, çıkış yolu aradı, çoğu zamanda bu çıkış yolu başarıya ulaşarak partinin iktidarda kalmasını sağladı.

Şimdi Silivri özelinde bir çıkış yolu bulunmuş görünüyor “Değerli Hemşerilerimiz;

Silivri Belediyesi AK Parti Meclis Gurubu olarak vatandaşlarımızın talep, görüş ve önerilerine yerinde çözüm bulmak adına başlattığımız uygulama kapsamında;

Hafta içi her gün saat 10.00-16.30 saatleri arasında bir meclis üyemiz Silivri Belediyesi AK Parti Gurup odasında nöbetçi olacaktır.

Soru, görüş ve önerileriniz için kendisini Silivri Belediyesi AK Parti Gurup Odasında ziyaret edebilir veya 444 20 47 nolu telefonu arayarak 1480 dahili numaradan ulaşabilirsiniz.” Diyerek seçmeninin taleplerine duyarsız kalmadı.

İttifakla seçilen MHP li Başkan Ak Partili seçmeni 1.5 yıldır yok sayan bir anlayışa imza attı, şöyle ki Ak Parti Mahalle Başkanları bazı sorunlarını bana kadar iletmeye başlamıştı.

MHP li Başkanın yok sayan anlayışı bütün teşkilatı rahatsız eden bir anlayışa büründüğü anda Mutlu Bozoğlu yönetimi stratejik hamlesini yaparak seçmenin dertlerini dinlemek için her gün bir Meclis Üyesini Belediyeye nöbetçi koymaya karar verdi.

Siyasette ilelebet ittifaklar yoktur, her siyasi parti kendi iktidarını hedeflemeli normal olan budur, ilk yerel seçimlere 3 yıldan uzun zaman var, olası bir ittifakın bozulması durumunda Ak Parti seçmeninden uzaklaşmış olacaktı.

yüzle oy istemeye geliyorsunuz” deme ihtimaline karşı Ak Parti “biz buradayız” mesajını çok net vermiş oldu.

Bu tavrın bazı sonuçları olacaktır, dert dinleyen Meclis Üyesi dertlere çözüm üretme noktasında Volkan Yılmaz’ın iki dudağı arasına hapsolma durumu ortaya çıkınca neler yapacak merak ediyoruz.

Volkan Yılmaz güç paylaşmayı tercih etmiyor, 1.5 yıldır kendi dar kadrosuyla yönetmeye çalışıyor, ortak akıl diye bir anlayış hak getire, Belediyenin bürokrat kadrosu halen CHP kökenlilerden oluşuyor, onu bırakın 3 Başkan Yardımcısı bile CHP kökenli, birkaç istisna dışında ne Ak Partili nede Milliyetçi Hareket Partili kimse yok.

Nevşehir’den hiçbir Belediyecilik tecrübesi olmayan Bülent Didinmez Başkan Danışmanı olabilirken, tescilli Ak Partili yöneticiler Başkanlık katına çıkamıyor.

Park Bahçeler Müdürlüğüne Esenler’den Müdür getirilirken koskoca Silivri de bu vasıfa uygun insan bulunamıyor.

Bizim en baştan gördüğümüz olgular, bugün Ak Parti için önem arzetmeye başladı, “artık yeter, biz %42 lik destek verdik, seçmenimizi yalnız bırakmayız” mesajını Belediye Başkanının gözünün içine soktu, bundan sonrasını izleyip göreceğiz.

Silivri de siyaset ısınmaya başladı, yerelde en rahat İyi Parti, çok hareketli bir kış geçireceğimizi şimdiden garanti edebilirim…

You may also like