Sevgili okurlarım, sizleri fazlasıyla ihmal ettim bunun farkındayım, bu açığı kapatmak adına elimden geleni yapacağım.

“Ak Parti seçmeni kutsaldır” başlığı bilinçli atılmış bir başlıktır.

Siyasi Partiler açısından baktığımızda her seçmen kutsaldır, Partilerin amacı seçmen sayısının tamamına ulaşmak olmalı, insanları ötekileştirerek en fazla %52 alırsınız, herşey zıttını doğurur. İki yoksa Bir’in anlamı yoktur.

Cumhuriyet Halk Partisi üst yönetimi bu gerçeği görmezden geldiğini düşünüyorum, kıyıda köşede kalmış, partisine küsmüş Ak Partilileri değil en fanatik Ak Partililerin gönlüne girebilmelisiniz.

Son dönemde Erdoğan üzerinden yapılan eleştiriler Ak Parti seçmenini Erdoğan etrafında topladığını görememek siyasi basiretsizliktir.

Erdoğan ismini zikretmeden de ekonomik, politik eleştiriler geliştirilmeli, birini zayıflatmanın en basit yolu, yok kabul etmekten geçtiği aşikardır.

Halk 20 Yıldır Erdoğan’ın bu ülkeyi yönettiğini biliyor, ekonomik çıkmazın sorumlusunun da Erdoğan olduğunu çok biliyor,halkın tek bilmediği sizlerin ülkeyi nasıl yöneteceğiniz, söylemde “nasıl yöneteceğimizi anlatıyoruz” diyebilirsiniz ama bu söyleme halk inanmıyor ki, kamuoyu araştırmalarında %25 geçilmiyor. İnandırıcılığı kazanması gerekende Cumhuriyet Halk partisidir, yönetimidir.

Bugün herşeye rağmen Erdoğan çıksa “Haydi parlamenter sisteme dönüyoruz” %30 la yine birinci parti çıkıyor, muhalefetin elini başının arasına alıp bunun üzerine düşünmesi gerekiyor.

Huryol Haber