Sevgili okurlarım, “Yaparsa Volkan Yılmaz yapar, yıkarsa Volkan Yılmaz Yıkar” çok değerli bir slogan, “Yaparsa Volkan Yılmaz yapar” hizmet anlamında çok şeyi anlatan bir slogan, ” yıkarsa Volkan Yılmaz Yıkar” sloganını ben ilave ettim, Başkan Bey seçildiği günden beri özellikle Çayırdere ve Sayalar köylerinde kamu arazilerini yapılan gecekondu tipi yapıları yıkıyor, çok da iyi yapıyor kutluyorum.

Gelelim konumuza, son olarak Çayırdere de İyi Parti Silivri İlçe Başkanı Refik Bek’in kaçak binası dahil olmak üzere 15 adet kaçak yapıyı yıktı. Refik Bek İyi Parti resmi sayfasından yıkım sırasında kümes hayvanlarının ithaf olduğunu dile getirdi.

Aklı başında olan herkes bu paylaşımın amacını anlar, Başkan Bey Kaçak binasını ardıl bırakarak Tavuklar üzerinden kamuoyu yaratmaya çalışıyor.

Sevgili Refik Başkan, orada kaçak binanız vardı ve mahkeme süreci sonuçlandı, Belediye Başkanı da kanunu uyguladı burada Belediye Başkanını suçlamak haksızlık olur, bu yıkım bir görevdi, görevini layıkıyla yapmak ancak alkışlanır.

İyi Parti İlçe Başkanına yakışan iyi olmak, adaletli olmaktır.

Gelelim Silivri Belediyesinin resmi sayfasından yaptığı paylaşıma neresinden tutsanız elinizde kalacak bir açıklama, yapılan bu paylaşım suçluluk psikolojisinin dışa vurumu diye okudum “İmar uygulama planlarına uygun hareket edildiğinde, şehirlerin gelişiminin düzgün olduğu, aksi halde ise düzensizliklerle birlikte çirkinlik ve yaşanması zor şehirlerin ortaya çıktığı bir gerçektir.” bu paylaşımın altına imza atıyorum lakin

Bu fotoğrafta Silivri Belediyesi Turuncu Otomotiv adlı işletmenin önüne asfalt döküyor, dökülen asfalt işyerinin tam sınırında bir adım fazla asfalt dökülmüyor.

Şu denebilir “Ne olacak ki işyeri sahipleri parasını öder asfaltı döktürür” lakin durum öyle değil, Karayolları Genel Müdürlüğü bu işyerine tebligat yaparak yola tecavüz ettiklerini ve bu durumun düzeltilmesini istiyor.

Aynı İşyerinin önündeki kapalı alan kaçak yapı, karayolları arazisi gasp edilmiş, bu yere Silivri Belediyesi asfalt döküyor.

Belediye açıklamasına dönecek olursak “İmar ve inşa işlerinde belirlenmiş olan hakların şu ya da bu gerekçeler ile ihlal edilmesi kaçak yapılaşmayı meşrulaştırmanın yanında, bedeli ödenmeksizin haksız bir kazanç temin edilmek suretiyle kamunun/milletin haklarının, tecavüzle gasp edilmesi manası da taşır.” denmiş, ben burada şu soruyu sormak istiyorum, “adı geçen işletme sahipleri hangi bedeli kime ödediler” cevap bekliyorum.

Silivri Merkezde bunun gibi onlarca örnek verebilirim

Sayın Belediye Başkanım, Adaletli olun, adil olun sözlerinizle eylemleriniz farklı olmasın, evet İyi Parti İlçe Başkanı adaletli olmamış kaçak yapı yapmıştır ve bedelini kamu gücüyle ödemiştir, bahsettiğim işletme sahiplerine kamu gücü yetmemişmidir, yoksa sizinle olan yakın ilişkilerimi engel olmuştur?

Huryol Haber