Anasayfa Son Dakika ABD de olaylar hız kesmedi

ABD de olaylar hız kesmedi

kadirkoc

Trump,gelişen olayları seçim öncesi, provakasyonarla dozajını arttırarak ,kendi lehine çevirmeye çalışıyor..Seçimler demokrasiler de ,sıralı değişimi getirse de artık koltuğa oturan ın koltuktan vazgeçememesi hali de demokrasinin handıkapı olarak karşımıza çıkıyor.

İlk Rooswelt, ABD  de 12 yıl boyunca aralıksız başkan olmuştu.32. başkanı olarak, en uzun süreyle görevde kalmıştır. ABD halkı tarafından kısaca isminin baş harfleri olan FDR şeklinde anılır. Başkanlığa 4 kez seçilmiştir.Ve  hiç ölmeyecekmiş gibi tekraren seçim kazanan Rooswelt in yüzünden ,Amerikan Anayasası değiştirerek 2 dönem üst üste kuralı getirilmiştir.

Ülkemizde sadece siyasi partiler de değil tüm meslek odalarında 30 yıla kadar koltuğa oturduktan sonra kalkmayan başkanlar gördük

Trump da egosu yuksek ve narsisizmin ,hiper noktasındaki kimse olarak ,o koltuk da en iyi hizmeti kendisinin vereceğine, inandığı için 3 Kasım 2020 seçimlerinin sonuçlarına, yönelik strateji geliştirdiği anlaşılmaktadır.

Halen Minneapolis Eyaletin de ,Gegorge Floyd u öldüren polislerin tutuklanmaması yangına körükle gidilmesi stratejinin doğrultusunu göstermektedir. ”Yakarsa dünyay ı garipler yakar”.Onu biz biliyoruz Ama ABD in Müslüm Babası yok ..Olan da her zaman olduğu gibi coğrafyaya bakmaksızın halka olur

You may also like