Sevgili okurlarım, başlık biraz ağır oldu ama bunu açıklayacağım.

Bizim Hükümetimiz ne diyor “Kaçak sigara ve alkol almayın, buralardan rant sağlayan terördür, aldığınız kaçak sigara ve alkol Askerimize Polisimize mermi olarak geri dönüyor” diyor.

Sevgili Hükümet bu dediklerinize katılıyorum, hatta altına imza atıyorum.

1 Litre alkole 300 TL vergi koyarsanız ben vatandaş olarak ucunda ölüm olduğunu bile bile gider 1 litre kaçak alkolü 60 TL ye alırım, kaçak alkol satanların da işini düzgün yapanları var (Metil Kullanmayanlar) gider onlardan alırım. ayrıca hiç bir kaçak alkol satanın da bilinçli olarak metil alkol kullanacağına beni inandıramazsınız çünkü hiçbir satıcı kendi sabit müşterisinin ölmesini istemez, bu hayatın olağan akışına aykırı.

Gelelim kaçak sigaraya, en ucuz sigara 21.5 TL, ben 5 TL ye kaçak tütün alıyorum ve bunu bana satan kişi para kazanıyor ki satıyor, sigaranın da %80. vergi.

kimse bana Avrupa da daha pahalı demesin, Avrupa ve Türkiye deki alım gücü tartışılmaz bile.

Siz bu denli haksız hukuksuz vergi koyarsanız vatandaş illegal yola sapar ve sapmanın yegane suçlusu hükümet olarak sizsiniz.

Uyuşturucu gençleri esir almış, geriden gelen gençliğin %40. uyuşturucu batağında bunun da yegane suçlusu bu hükümettir.

1 Litre rakı ortalama 350 TL, Asgari ücret alan bir genç 12 adet 1 litre rakı alıyor.

2002 Yılında Asgari ücret 163 TL, Rakı 8.5 TL, Asgari ücretle 20 Litre rakı alıyormuşuz. aradaki fark yaşam şekline müdahale değilse teröre verilen destektir.

Huryol Haber