Sevgili okurlarım, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz bir internet sitesine röportaj vermiş, röportajı okudum ne dişe dokunur soru var nede dişe dokunur cevap.

Sayın Başkan “Marka Şehir” vurgusu yapmasının ama altını halen dolduramadığı gerçeği yüzümüze çarptı.

Silivri Türkiye’nin ihracatının %4 e yakınını yapıyor bu anlamıyla ihracat anlamında yıllardır marka, dolayısıyla bacasız sanayi anlamında ilk akla gelen yerleşim yerlerinden birisi.

Merkezi Hükümet buna rağmen Silivri ye pozitif hangi ayrımı yapıyor bunu bize birisi anlatsın, Sayın Başkan İBB den pozitif ayrımcılık beklerken bu konuda topu taca atmasını siyasi manevra olarak görüyorum.

Ben Türkiye karayollarının %80 oranından bilen gezen birisiyim, İl Bazında, İlçe Bazında demiyorum bazı yerlerde Nahiyelerde bile battı çıktı yapılarak trafik sorununa çözüm bulunmuş ama Silivri ye kavşak bile yapılmıyor.

Ayrıca ihracatımızın %4 nü karşılayan Sanayicimize bu dönemde ne gibi destekler sunuldu, sunuluyor.

Merkezi Hükümetin yanlış ekonomik politikaları yüzünden Silivri’den ihracat yapan bir çok firma ihracat yapamaz hale geldiğini kim biliyor, şu anda bazı sanayiciler kontak kapatmayı düşünüyor.

Şartların bu derece zorlandığı bu dönemde Silivri Belediyemiz ihracat yapan bu şirketlere devasa Ecrimisiller çıkararak daha fazla zorlanmalarına sebep oluyor.

Yanlış anlaşılmasın ben çıkarılan Ecrimisillere karşı değilim sadece zamanlama olarak çok yanlış zamanda yapılıyor diyorum.

İhracat yapan firmalara pozitif ayrımcılık neden olmasın, biz üreterek ve ürettiğimizi dışarıya satarak kalkınabiliriz.

Sayın Başkanın “Neden 5 yıldızlı oteldeni pansiyona kadar olmalı, her gruptan insan Silivriye gelmeli” sözlerinin ise altına imza atıyorum, bu söylem yıllardır konuşuluyor ama kimse adım atmıyor umarım Belediye Başkanımız bu konuda soyuttan çıkarak somut adımlar atar bizde alkışlarız.

Sayın Başkan’a yine bir tavsiyede bulunmak istiyorum, “Ben her konuda marka olacağım” sözü son derece içi boş bir söylem, her konuda marka olamazsınız, bir konuya odaklanıp o konuda özel çalışmalar yaparak marka olursunuz, diğer türlüsü havanda su dövmekten öteye geçemez.,

Sayın Başkanın Silivrispor üzerinden söylediği sözlere ise sadece gülüyorum, Sayın Başkan siz değilmiydiniz geçtiğimiz yıl Teknik Direktör üzerinden kulübe para veren, sevmediğiniz yönetimi yok sayan.

“Bizim Çocuk” olunca yönetim iyi, Anadolu’dan gelenler yönetim kurunca tu kaka.

Her Meclis toplantısında sadaka gibi ekonomik destek verene kadar bir seferinde karar alın bir yıl içinde kaç para vereceksiniz “Bizim Çocuk”larda ona göre planlama yapabilsin, yoksa verdiğiniz ekonomik destekler “Demoklesin kılıcı” gibi yönetimin üzerinde sallanır.

Arşiv yapılanı da, yapılmayanı da unutmaz, yeri geldiğinde önünüze koyar.

Huryol Haber