Sevgili okurlarım, “Harç bitti, yapı paydos” diye bir deyim vardır.

Silivri Belediyesi aylardır saman dağıtıyor, “Nihayet bitti” derken mısır silajı başladı, Belediye elbette yaptığı hizmetlerin reklamını yapar, buna kimse de bir şey demez.

Koskoca bir yılı Arpa, Saman ve silaj üzerinden sunmak en başta Sayın Başkan’ı aşağılamaktır.

Silivri Belediyesinin resmi sayfalarına bakın göreceksiniz, hele samandan sorumlu görevli arkadaşın paylaşımlarına bakın güleceksiniz acı acı.

Silivri ölçeğinde bir çok eksiklik var, bunları tek tek saymaya kalksam sayfam yetmez, “azı karar, çoğu zarar” diye bir deyimimiz de var bizim 10 yıl sonra bu dönem konuşulurken “Arpa’cı Başkan, Samancı Başkan” konuşulmasını istemiyorsanız , biraz sakin olun ve derinden yapın çalışmalarınızı.

Silivri uyuşturucu bataklığı haline gelmiş, gençler sokaklarda zayi oluyor, aileler çocuklarının durumundan utanıyor konuşamıyor.

50 Bin Balya saman dağıtmaktan daha önemli yapılacak işler de var bu İlçe de.

50 Bin balya saman yaklaşık 1. Milyon TL yapar, o 1 Milyona ise eğiterek, geliştirerek onlarca genci kurtarabilirsiniz.

Kapısında 3 inek ve 10 koyunu bulunan aile orta gelirlidir, yani yardıma muhtaç asla değildir, 3 ineğin sadece sütü günlük 150 TL gelir demektir, oysa bu İlçe de Günlük 100 TL geliri olmayan binlerce aile var.

Kış kapıda Silivri kabuğuna çekilmiş halde, Esnaf kan ağlıyor, günü siftahsız kapatan onlarca esnaf var, Belediyemizin bu konularda zerre çalışması yok ama saman dağıtıyor.

Çarşı Meydanında 10 metre kablo döşemek için 3 işçi, bir şoför, bir şef ve koca bir araç 1 hafta çalıştı, Havuzlu Kahve sokak yenilemesi 1 ay sürdü. Tüm bunları görünce Sayın Başkan sabote ediliyor diye düşünmeden edemiyorum.

Yarın ki yazım; Ak Parti derinlerde çalışıyor

Huryol Haber