Silivrispor önceki dönem ikinci başkanlığı yapan Mürsel Türk açık konuştu.

Mürsel Türk Şunları söyledi “Biz göreve gelirken kader birliği yaparak yola çıktık, ancak bazı arkadaşlarımız pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte istifa ederek kaçtılar. Bugün geldiğimiz noktada bu arkadaşlar Tüzüğün 53. Maddesini kullanarak bizlere etik dersi vermeye kalkmışlar. Zerre Hukuk bilgisi olmayanlar, bize hukuk’u adres gösteriyor.”

Hukuken mücbir sebeplere yenik düştük

Mürsel Türk sözlerine şöyle devam etti “Tüzüğün 53. Maddesini bilerek göreve geldik ama deprem bilimci yada enfeksiyon hastalıkları bilimini bilen insanlar değiliz, biz bu gerçeklerle yüzleştik, Devletimiz de yüzleşti, esnaf olarak dükkanlarımızı açamaz hale geldik, buna rağmen takımıza sahip çıktık. Tüzüğe dayalı borç önemli borç ama aynı tüzüğün genel kurulla ilgili maddesi bize birbuçuk Yıl önce genel kurul yapmamızı emrediyordu, Devletimiz genel kurul yapmamızı “Halk Sağlığını” öne sürerek izin vermedi. Tüzük daha bu madde de tadil olmuş oldu. Elbette bizde borçlanmış olmak istemezdik, Hukuken mücbir sebeplere yenik düştük, bu anlamda Hukuk önünde elbette hesap vereceğiz.”

BİZE BIRAKALIN BORÇ 5.5 MİLYONDU

Mürsel Türk “Bize resmiyette 3.600. 000 borç bırakıldı, oysa gerçek rakam 5.500.000 du, zaten bize yapılan tebliagatta bile borcu 4.000.000 demişler, yani eksik gösterdikleri 400 Bin TL yi kendileri kabul ediyor, şu anda Silivri Belediyemize olan borç 1.250.000 TL yi dahil ettiğimiz de, borç 5.250. 000 ediyor. Biz neden bunları kamuoyuyla paylaşmadık söyleyeyim, amacımız devri sabık yaratmak değil hizmet etmekti. Kaldı ki biz göreve gelmiş olsaydık Kamu kuruluşlarına olan borcu Peşin ödeyerek Kulübümüzü 1.5 Milyonluk ekstra borçtan kurtaracaktık, oysa göreve gelen arkadaşlar borcu taksitlendirip zamana yayarak artırma yoluna devam ediyorlar, borç tefeci mantığıyla yapılandırarak değil bir seferde ödenerek biter. Bir Başka durum ise kendi kabul ettikleri 4 Milyonluk borç yasal faiziyle hesaplansa, 2 yılda sıfır hizmetle 6 Milyon oluyor, bu zamana kadar sessiz kaldık çünkü bu tür polemiklerden Silivrispor markası zarar göreceğinin bilincindeyiz.” Dedi…

HODRİ MEYDAN

Mürsel Türk son olarak şunları söyledi “Bizler Silivri de ekmeğimizi kazanan insanlarız, kendimizi bu şehre borçlu hissediyoruz, bu Silivripor olur, BekirliSpor olur fark etmez, biz gençliğe ve spora hizmet etmeye devam edeceğiz. Biz her yaptığımız işin arkasındayız durmaya da devam edeceğiz, hiç kimse benim kadar Silivri li, kimse benim kadar Ülkesini Milletini sevemez, benim ve arkadaşlarımın sözü bu, aksini iddia edenlere hodri meydan diyorum. Son olarak yeni yönetime tavsiyem, kavgayı, tartışmayı değil birlik olmayı seçerek, daha yaşanabilir bir Silivri, daha başarılı bir Silivrispor yaratma yolunu seçelim.”””

Huryol Haber