Sevgili okurlarım, İnşaat sektörünü çok iyi bilirim çünkü yıllardır içinde bizzat bulunduğum bir sektör.

Sektörün içinde bulunmam sebebiyle bir çok iş cinayetine şahit oldum, bir çok dostumu İş kazasına kurban verdim.

Ak Parti Hükümeti önemli bir hizmete imza atarak “İş Güvenliği Yasasını” çıkardı ama Kanun ne kadar iyi niyetli olursa olsun uygulayıcılar kötü niyetli olunca olumlu sonuca ulaşamazsınız.

Kağıt üzerinde var olan İş Güvenlik firmaları şantiyelere veya şirketlere fatura kesmek için gidiyorlar, belli sayının üzerinde iş gücü bulunan iş yerlerinde İş Güvenlik firması sabit eleman bulundurmak zorunda ama uygulamada böyle olmuyor.

Hayırsever Nakipoğlu Ailesi bir Kamu Kurumuna Ayni bağışta bulunuyor, bir inşaat yaparak Kamu kurumuna teslim edecek, İnşaatı Koyunoğlu İnşaata taşore ederek yapımına başlıyor, İş Güvenlik firması olarak ta Silivri’nin en tanınmış İş Güvenlik firmasını seçiyor, bu firmanın sahibi aynı zamanda Silivri Belediyesi Ak Parti Meclis Üyesi.

Bağışçı Nakipoğlu göremez, İnşaat Şirketi vurdum duymaz olur, bu noktada İş Güvenlik Şirketi devreye girer, görülmeyeni görüp önlemler alır, yada raporlar düzenler, eksiklikleri tespit ederek ilgili yerlere rapor ederek sorumluluğunu yerine getirir.

Silivri de benim bildiğim son Bir Yılda 3 ölümlü iş kazası oldu, İkisi Merdanoğlu, diğeri ise Koyunoğlu İnşaatta gerçekleşiyor.

Son İş kazasında Vehbi Özbakış adlı vatandaş hayatını kaybediyor, Rahmetli kardeşimiz On Yıla yakındır Koyunoğlu İnşaatta çalışıyor yani tecrübeli bir çalışan, acemi değil, İş Güvenliği eksikliği ihtimali çok daha ağır basıyor.

Buradan Yetkililere sesleniyorum, Merdanoğlu İnşaatta ölen kardeşlerimiz için açılan soruşturma hangi aşamada, gözaltına alınan yada tutuklanan herhangi birisi oldu mu?

Koyunoğlu İnşaatta Rahmetli olan Vehbi Kardeşimiz için açılan soruşturmada gözaltı yada tutuklama var’mı?

Bu İnşaatın sahibi Ali Koyun, İş Güvenlik Şirketi sahibi Salim Çavdar, İnşaatın Şantiye Şefi’in ifadeleri alındı’mı?

Bölgemiz Şantiye halinde Çalışma Bakanlığı adı geçen Şirketleri takibe alıp, Kanunun uygulamasında bulunan eksikleri tespit ederek gereken cezai işlemi uygulmalı.

Gariban vatandaşlar ölürken, denetleme görevi bulunan Kaymakamlık Makamını, Silivri Belediyesini, Çalışma Bakanlığı Bölge Müdürlüğünü sorumluklarını yerine getirmeye davet ediyorum…

Rahmetli kardeşlerimiz için bu olayın peşini bırakmayacağım, sorumlular hesap verene kadar bu olayı gündemde tutacağım…

Huryol Haber