Sevgili okurlarım, “Silivri de mikro milliyetçilik yapılmıyor” diyenler sizleri kandımak, yanına çekmek için bu cümleyi kullanıyor.

Oysa bu Mikro Milliyetçilik yapanların görmediği şey, Silivri’nin demografik yapısındaki değişim.

Biraz geriye dönelim.

Hüseyin Turan Erzurum Kökenli biri olarak Silivri Belediye Başkanı seçildi ve hatırı sayılır hizmetleri Silivri ye getirdi ve Bizim çocuğa kaybetti.

Ümit Kalko Silivri tarihinin spordaki en önemli başarısını getirdi ama bizim çocuğa kaybetti.

Taylan Güraslan Ülke tarihinin en zor döneminde Silivri Spor’un başına geçti aile düzeninin bozulması pahasına herşeyini kulübe verdi, buna rağmen takım küme düştü ve pkk lı olarak adlandırılarak bizim çocuğa karşı kaybetti.

Bahsettiğim Üç örnekte hasbel kader Başkan olmalarına rağmen bir dönem ancak Başkan kalabildiler, her birinin karşısına mutlaka bizim çocuklar çıktı.

Peki gelenler ne yapıyor, Ankara’ya gittiklerinde, Diyarbakır’lının karşısında elpençe divan duruyor, İstanbul’a gidip Trabzonlu’dan randevu bile alamıyor bizim çocuklar.

Samsun’luya, Tokat’lıya Muşlu^ya Ağrı’lıya elbette Silivri de makam var hemşehri derneği başkanı olmak, onunla yetinmek ona fazla bile çünkü o bizim çocukların kuklası.

Arada bir Meclis Üyesi olabilirlerse ne mutlu onlara.

Bizim çocuklara maşa da lazım, biri dövülecek, birinin işyeri kundaklanacak, elbette bir Samsun’lu yada Kars’lı gariban çocuğu bulunur.

Birisi biraz kafasını çıkardığında ezmek gerek kafasını, bunun içinde bizim çocukların akrabası, yada çocuğu bulunacak değil ya.

Kurulu bir düzen var kimse bu düzenin dışına çıkamasın Kasaba da.

Adam Kırk yıl önce Silivri’ye Erzurum’dan, Bayburt’tan gelmiş, gelirken Pasaporta ihtiyaç duymamış ama bugün Bulgar Pasaportu alabilmek için kuyrukta bekleyen ve 80 Yıl önce gelen Silivri li ama ben sen değil.

Hadi ordan…

“Biz hepimiz bir Silivri’liyiz” dediğimizde bu şehir kabuğunu ancak kıracaktır.

Birlik beraberlik söz de olmaz öz de olur.

Küçük bir örnek.

Silivrispor’un “Hepimiz Silivri’yiz” sloganı var yeni yönetim tarafından oluşturulan ama bir taraftar paylaşım yapıyor “Teşekkürler Silivri’nin öz evlatları” diye aynı yönetimden bu paylaşımı beğenenler oluyor.

Bizim çocuk ve maşalarını yakından takip edelim bakalım ama bu kafayla giderseler yaptıkları Mikro Milliyetçilik en başta onları yutacaktır benden söylemesi…

Huryol Haber