Sevgili okurlarım, hayatım boyunca haklı bulduğum insanın yanında oldum ve bu insanın dini dili ırkı umurumda oldu.

Sayın Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ı bir çok konuda eleştirdim, eleştirilecek bir durumunu gördüğümde de geri durmam.

Neden “Bravo Volkan Yılmaz”?

Silivri Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi var, bu kooperatif üyelerinden aidat toplayarak faaliyetlerini sürdürmesi gerekiyor normal olan budur.

2014 Yılında Önceki Dönem Belediye Başkanı talep üzerine Sanayi Sitesin de bulunan yerleri kooperatife kiralıyor, Belediye Başkanı böyle bir tasarrufta bulunuyor, böyle bir hakkı vardır.

Gelelim bu döneme Volkan Yılmaz’ın da farklı bir bakış açısı var, Belediyeye ait olan yerleri yeniden Belediye envanterine geçiriyor, onunda böyle bir hakkı var.

Geldiğimiz noktada Kooperatif Başkanı özel görüşmesini basına sızdırarak Belediyeye ayar vermeye çalışıyor.

Sayın Başkan 7 Yıldır 9 adet yerin kirasını alıyorsun, buraya ne kira veriyorsun, ne kadar kira alıyorsun? sen bunu bir açıkla hele.

Silivri de Sivil toplum örgütlerinin başına geçenlerin bir alışkanlığı var, herşeyi Belediye yapacak bunlar parsayı toplayacak, yağma yok Volkan Yılmaz var.

Gelelim Harun Akkan konusuna

Harun Akkan tam bir görev adamı, olması gereken bürokrat.

Devlette olması gereken bürokrat böyle olmalı, yok öyle akşam yemeklerinde rant paylaşımı, Harun Akkan da elbet yemek yer ama sizin haksız edindiğiniz rantlardan değil, anasının ak sütü gibi hak ederek kazandığı maaşından yer.

Sen Kooperatif Başkanıı olarak “Bunun hesabını Başkana vereceksin” dersen, Harun Başkan da sana “hadi benim işim var, git Başkana şikayet et” der.

Kooperatif Başkanı madem ki kendini haklı buluyor, çıksın konuşsun gazeteci kiralayıp konuşturmasın.

Volkan Yılmaz kısa sürede sizleri çok iyi tanıdı ve Harun Akkan’ın arkasında duruyor işte bu yüzden “Bravo Volkan Yılmaz” diyorum…

İki kelime etmeden duramayacağım

Esnaf Odası seçimlerini tek Aday olan Nuray Koçer kazandı, mevcut üyelerin 5 te 1. nin (604 ) oyunu alarak seçildi, akşamında düğün salonu kapatarak sazlı sözlü eğlence düzenledi, hayırdır bu neyin kutlaması?

Silivri Esnafı kan ağlarken böyle eğlence düzenlenmesi ne kadar etik?

Umarım bu yemeğin faturası esnaf odasına kesilmemiştir, diyerek susuyorum…

Huryol Haber