Sevgili okurlarım, bugün yine şahsi duygularımı dile getireceğim.

Ben ikiyüzlülük ve vefasızlık görünce dayanamıyorum, bunu yapan insanı gördüğümde ise tiksiniyorum.

Bazı şeref yoksunları var, adamın yüzüne “sen benim için Baba’sın” diyor, arkasını döndüğünde ise ne hırsızlığını bırakıyor, ne yolsuzluğunu.

“On dakika adam ol” desem, iki dakika sonra “kaç dakika kaldı” diyecek onursuz yaratıklar var.

Adam olmak için gereken şeylerin başında, yürek gelir, vefa gelir, onur gelir, gurur gelir, şeref gelir, bunlar eksik se Merkez Bankasının sahibi olsan da Adam olamazsın.

Toplum sizi adam görüp görmediğini en başta düğününüzde görürsünüz, özel gününüzde görürsünüz katılım sayısı sizi toplumun koyduğu yeri gösterir.

Birde cenazeniz de bunu etrafınızdakiler görür, cenazenize çıkarsız katılanlar, toplumun size duyduğu saygı ve sevgiyi gösterir, ama orada iş işten geçmiştir çünkü öldünüz ve elinizden hiçbir şey gelmez.

Kendi ezikliğinin acısını, başkasını kullanarak çıkarmaya çalışan ezik karakterler, kendisinden daha ezik karakter bulunca ego kasmak için elinden geleni yaparlar.

Toplumda paranızla statü kazanamazsınız, statü kazanmak için bedel ödemeniz gerekir, bu bedel Aile huzurunuz, zamanınız, gerektiğinde özgürlüğünüz ve yine gerektiğinde hayatınız pahasına statü kazanabilirsiniz.

Babanızdan kalan parayı kullanarak, ev alırsınız, araba alırsınız hatta para budalası bir kadın alırsınız ama asla statü alamazsınız.

Şunu sorabilirsiniz, “Sen bu dediklerinin neresindesin” ve haklısınız bu soruyu sormakta.

Ben kişiye dostum dediysem hayatım pahasına yanında dururum, Vefa en önemli kutsalımdır. kendimi tanımlarken bu kadarından eminim.

Dostluğa ve yoldaşlık olgusuna sonuna kadar bağlıyımdır.

Bu kriterlere uymayan insanlar yok hükmündedir.

Hayat felsefem budur, bu yazıyı isteyen herkes üzerine alınabilir…

Huryol Haber