Sevgili okurlarım, bu yazıyı yazmak için özellikle bekledim, görmek istedim kim hangi değerlendirmeyi yapacak.

Şu ana kadar yapılan değerlendirmelerin içi boş ve dikkate alınacak bir yanını bulamadım açıkcası.

Güç doğru kullanılmadığında en büyük zararı sahibine verir.

Sayın Volkan Yılmaz Yerel Yönetim anlamında tecrübesiz bir siyasetçiydi, buna rağmen elinden geleni yapmaya çalıştı ama bana göre yetersiz kaldı.

Belediyeyi sadece Bürokratlarla yönetmeye kalkması en önemli eksikliğiydi.

Etrafında onu eleştirebilecek tek isim yok, tamamı bürokrat kafasıyla “Emredersiniz efendim” diyecek olanlar.

Bağışçılar yaptı, Hükümet yaptı acizliğine düşmeyeceğim bana göre yapılanlar yetersiz, bu derece bağış alıp ve Hükümeti arkanıza aldığınızda çok daha fazla şeyler yapılabilirdi, bunu da Sayın Yılmaz’ın acemiliğine veriyorum.

Çünkü benzer durumda biz Hüseyin Turan gerçeğini yaşadık, Silivri tarihinin en önemli hizmetleri Sayın Turan döneminde geldi, buna rağmen Sayın Turan seçim kaybetti.

Sayın Yılmaz Özcan Işıklar döneminde başlayan yeni bakış açısını aynen devam ediyor, bunların başlıcaları, “Tarım, Gıda Bankası, EYKOM, ve İstihdam Ofisi” bu projelerin adını ve misyonunu değiştirse bile devam ettirmesi önemli bir artısı, istese darmadağın edebilirdi.

Tarım konusunda yaptıklarını asla tasvip etmiyorum, TÜRAM bir araştırma geliştirme projesiydi, yani orada balık tutma öğretilecekti ama Sayın Yılmaz o projeyi sadece sadaka veya yardım dağıtmak olarak algıladı, tabi bu konuda kendisine danışmanlık yapanlar daha fazla suçlu.

Saman dağıtmak, Ayçiçek dağıtmak İlçemizin yarasına parmak basmaz, İlçemizi Tarımda ileri taşımak Endemik yetiştiricilik ve Seracılıkla mümkün olur.

Köylerde vatandaş sera kuramıyor, bu konuda İBB ye bir teklif götürülsün, Meclis çoğunluğu buna zaten uygun, Sayın İmamoğlu böyle bir projeyi asla veto etmeyecektir.

Seracılıkta katma değeri yüksek ürünler üretilir ve köylü gerçek anlamda para kazanır, yoksa 50 balya samanla, 5 KG lik ayçiçek yağıyla bu işler olmaz.

Volkan Yılmaz ‘ı 10 üzerinden değerlendirdiğimde 6 veriyorum benim notum bu.

Siyasi hedefi olmayan birisi olsa çok ciddiye almam ama yaşı itibarıyla önünde parlak bir gelecek var, bu geleceği etrafını saran dalkavuklara aldanarak geçirirse tekrar Silivri Belediye Başkanlığına adaylığında bitirir.

Ben 7 24 sokaktayım gerek köyler gerekse çarşı merkezinde sürekli insanlarla diyalogtayım insanlar öyle anlatıldığı gibi memnun değil.

Özellikle Ak Parti seçmeni hiç memnun değil, bugün CHP ve AK Parti seçmeni arasında memnuniyet anketi yapılsın CHP seçmeni daha memnun olarak görünecektir.

İnsanlar makamdan randevu alamadıklarından şikayetçi, bu durum özellikle Ak Parti seçmenini rahatsız ediyor, CHP seçmeni zaten beklenti içine girmediği için çok önemsemiyor, Sayın Başkan önümüzde ki İki Yıl içinde küskün AK Parti seçmenini yanına çekmeli, bunun yolunu bulacak kişi kendisi.

Huryol Haber