Sevgili okurlarım, Silivri de kulisler her geçen gün daha fazla ısınıyor.

Adaylıkta ismi geçen isimlerin başında Mutlu Bozoğlu, Hüseyin Turan, Tahir Sert ve Sami Barlas şimdilik konuşulanlar, burada Sami Barlas’tan bahsetmek istiyorum.

Sami Barlas, Ak Parti cenahında son derece sevilen sayılan bir isim, polemikten uzak durması, beyefendi kişiliği ile her kesimden insanın saygısını kazanıyor, Sayın Barlas’ın Ak Partide yaratacağı sinerji Trakyanın tamamında etkili olacaktır.

Sami Barlas’ın İstanbul ve Ankara da olan etkisi boş geçilemez, diğer isimlerde kendi çapında önemli ve değerli kişiler olmasına rağmen Barlas ismi fark yaratacaktır diye düşünüyorum.

Bir konuya daha değinmek istiyorum.

Metin Karakaş korkusu Ak Parti içinde son derece hissediliyor, partiden ayrılmış olmasına rağmen bu güne kadar Ak Parti aleyhine tek kelime etmedi, bu korkunun sebebi istikbal olabilir diye düşünmeden edemiyorum.

Metin Karakaş ismini seversiniz yada sevmezsiniz bu ayrı konu ama Kamuoyunda Karakaş etkisi Silivri de daima hissediliyor, nerede bir düğün, cenaze varsa orada Metin Karakaş’ı görürsünüz veya ihtiyacı olan bir aile kendisine ulaştığında asla boş geçmemesi dikkate değer.

Bugün Metin Karakaş hangi siyasi partiye katılırsa katılsın davul zurnayla karşılanır, bilinir ki Metin Karakaş gideceği partiye en az 10 Bin oyla gider, Silivri ölçeğinde 2.000 oy fazla alanın Belediyeyi kazandığı gerçeği yadsınamaz gerçekliktir.

Sami Barlas’ı yakından takip ederken Metin Karakaş gerçeğini asla boş geçmemek gerekiyor.

Ak Partinin Silivri de silkelenip kendisine gelmesi gerekiyor, genel seçimlerde Ak Parti halen birinci parti ve Hükümeti temsil ediyor, aynı zamanda da yerel iktidar ortağı.

Ak Partinin siyasal ağırlığı inkar edilemez son dönemde kendi içinde, kendisiyle mücadele ediyor olması İlçemize kaybettiriyor olması gözlerden de kaçmıyor…

Huryol Haber